Життя і творчість Олександра Олеся

В Малоданилівській бібліотеці-філії № 8 відбувся вечір «Життя і творчість Олександра Олеся», організатором якого були Чумак Микола Іванович та Бойко Віктор Степанович. Вечір був присвячений Олександру Олесю (Кандиба Олександр Іванович). Це український письменник, поет, драматург, представниксимволізму. Крім поезії, драматичних творів, у творчій спадщині митця - прозові, публіцистичні твори, переклади з російської, білоруської, польської, сербської, болгарської, німецької, англійської, арабської мов, публіцистичні та літературно-критичні статті. Свої твори публікував під псевдонімом Олександр Олесь. Батько поета та політичного діяча Олега Ольжича.

Деякий період його життя був пов’язаний з Дергачами. У віці 15 років Сашко вступив до хліборобської школи у містечку Дергачі. Після хліборобської школи Олександр не мав права вступати до університету. Він став вільним слухачем агрономічного відділення Київського політехнічного інституту, але через матеріальні нестатки залишає його в 1903 році і вступає до Харківського ветеринарного інституту. Поет був знайомий з Б.Грінченком , В.Самійленком , М.Коцюбинським , Лесею Українкою. Творчість поділяється на два періоди — в Україні (1907–1918) та в еміграції (1919–1944). Основні твори: збірка «З журбою радість обнялась», збірка «Княжа Україна», драматична поема «Ніч на полонині», драматичний етюд «По дорозі в Казку». Олександр Олесь — один з найталановитіших співців кохання, пристрасті, радості від земної любові закоханої людини. Його вірш "Чари ночі" став однією з найулюбленіших у народі пісень "Сміються, плачуть солов'ї".

Сміються, плачуть солов'ї
І б'ють піснями в груди:
"Цілуй, цілуй, цілуй її —
Знов молодість не буде!"

Дослідник В. Яременко сказав : “ Сміються, плачуть солов’ї – це поезія, красу якої можна порівняти з красою квітів. Є квіти, до яких не можна доторкнутись навіть люблячою рукою. Від дотику вони в’януть. Так і інтимні поезії О. Олеся. Настрій більшості з них просто неможливо передати. При спробі перекласти його на мову прози він в’яне і зникає…»

Малоданилівська бібліотека-філія

Виступали гості заходу: поет, журналіст, член спілки письменників - Перерва Анатолій Антонович, ректор ХДЗВА – Барановський Д.І., академік ХДЗВА Хохлов А.М.. Учасники літературної студії «Суголосся» читали вірші, присвячені Олександру Олесю.

Кiлькiсть переглядiв: 148

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 02 Травня 2019

Цей сайт безкоштовний!