Творчий вечір української літератури відбувся у Малоданилівській бібліотеці-філії №8 19 лютого. Він був присвячений рідній мові та літературі, великим видатним українським літературним класикам усіх часів.

Господарка бібліотеки Тетяна Сивоконь у черговий раз зібрала небайдужих людей до творчості українських письменників і поетів. На літературному засіданні були присутні мешканці селища, пенсіонери та школярі, місцеві поети й письменники, прихильники класичної літератури – доктор філософії Віктор Мельник, поети Ярослав Яковлєв і Любов Конова; член районної літстудії «Суголосся», член Національної Спілки журналістів Леонід Дорожко та члени місцевого літклубу під керівництвом Р.К. Рибальченка. На жаль, Ростислав Кирилович не зміг приєднатися до широкого кола творчого колективу за станом свого здоров’я.

Літературне засідання розпочав Олександр Дмитренко, який належить до кола тих читачів, які люблять українську письменність, авторів відомих творів, що припали йому до серця і душі. Олександр Григорович зробив цікавий огляд літературного процесу в Україні з часів визначного і неперевершеного Івана Котляревського і сучасної Ліни Костенко. З почуттям особистого хвилювання він розповів присутнім про блискучий твір «Енеїда» і показав подарункове видання 1970 року зі сміливими малюнками художника Конашевича, де є образ Енея, українських, волелюбних козаків з чубами у широких штанях і дівчат-красунь. Також було відзначено, що в Україні «Наталка-Полтавка» - одна з найбільш відомих п’єс, яка не втратила своєї популярності і сьогодні. Образ Наталки є взірцем для сучасної дівчини: працелюбність, сміливість, краса, вірність своєму коханню, - з такими рисами хотілося б бачити сучасних дівчат.

Також О. Дмитроченко зупинився на творах інших класиків української літератури: Квітки-Основ’яненка, І.С. Нечуй-Левицького, Панаса Мирного, Лесі Українки, І Карпенка-Карого, Миколи Хвильового, Івана Багряного, Василя Стуса, Ліни Костенко, Леся Курбаса, Василя Шкляра та інших. У кінці доповіді була дана відповідь на низку питань присутніх та слухали виступи майже усіх учасників творчого вечора. Це підтвердження того, що українська мова є засобом спілкування і сповіддю народу.

Сергій Остапенко

Кiлькiсть переглядiв: 129

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 26 Червня 2017

Цей сайт безкоштовний!